Anunturi

Parteneri


Sponsori

Sponsori

PALMARES SPORT CLUB MUNICIPAL DEVA

 

Anul 2013      

S-au remarcat: Claudia Florea (atletism – dublă vicecampioană balcanică), Andrei Deliu (atletism – medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice), Oana Nicolaescu (judo, locul 5 Cupa Europei Zagreb), Diana Rusu (judo, locul 5 Cupa Europei Salonic) și Eduard Nicolaescu ((judo, locul 7 Cupa Europei Belgrad).

Secția

Campionate Naționale și Cupa României

Competiții internaționale

(balcanice, europene, mondiale)

 

aur

argint

bronz

aur

argint

bronz

Loc 4

Loc 5

Loc 6-8

atletism

3

1

2

 

2

1

 

 

 

judo

1

8

14

 

 

 

 

2

3

tenis

1

 

2

 

 

 

 

 

 

tir cu arcul

26

6

2

 

 

 

 

3

 

Total

31

15

20

 

2

1

 

5

3

 

Anul 2012

S-au remarcat: Claudia Florea (atletism – campioană balcanică), Alexandru Iacob (judo – vicecampion balcanic), Olga Rus și Victoria Fința (judo – locul 3 la Campionatul Balcanic).

Secția

Campionate Naționale și Cupa României

Competiții internaționale

(balcanice, europene, mondiale)

 

aur

argint

bronz

aur

argint

bronz

Loc 4

Loc 5

Loc 6-8

atletism

3

1

4

1

 

 

 

 

 

judo

1

3

9

 

1

2

 

 

 

tenis

 

1

3

 

 

 

 

 

 

tir cu arcul

30

3

5

1

 

1

 

 

 

Total

34

8

21

2

1

3

 

 

 

 

Anul 2011

S-au remarcat: Raluca Ciufrilă (tenis – vicecampioană europeană în proba de dublu) și Ramona Enache (judo - locul 5 Cupa Europei Hamburg).

Secția

Campionate Naționale și Cupa României

Competiții internaționale

(balcanice, europene, mondiale)

 

aur

argint

bronz

aur

argint

bronz

Loc 4

Loc 5

Loc 6-8

atletism

 

8

1

 

 

 

 

 

 

judo

 

2

4

 

 

1

1

 

 

tenis

11

5

1

 

1

 

 

 

 

tir cu arcul

26

13

13

 

 

 

 

 

 

Total

37

28

19

 

1

1

1

 

 

 

Anul 2010

S-a remarcat: Diana Mladin (judo – loc 7 Cupa Mondială, vicecampioană balcanică)

Secția

Campionate Naționale și Cupa României

Competiții internaționale

(balcanice, europene, mondiale)

 

aur

argint

bronz

aur

argint

bronz

Loc 4

Loc 5

Loc 6-8

atletism

1

2

1

 

 

 

 

 

 

judo

2

3

4

 

2

 

 

 

1

tenis

 

4

 

 

 

 

 

3

 

Total

3

9

5

 

2

 

 

3

1

 

Anul 2009

S-au remarcat: Andreea Cristinoiu (judo – locul 3 Cupa Mondială Ungaria, locul 5 Cupa Mondială Austria), Ramona Enache (judo – locul 5 Cupa Europei Slovenia).

Secția

Campionate Naționale și Cupa României

Competiții internaționale

(balcanice, europene, mondiale)

 

aur

argint

bronz

aur

argint

bronz

Loc 4

Loc 5

Loc 6-8

atletism

1

1

 

 

 

 

 

 

 

judo

1

4

10

 

 

1

 

1

 

tenis

3

1

 

 

 

 

 

 

 

Total

1

6

10

 

 

1

 

1

 

 

Anul 2008

S-au remarcat: Ramona Enache (Judo – loc 7 Cupa Mondială) și Amanda Sapta (tenis) – campioană națională.

Secția

Campionate Naționale și Cupa României

Competiții internaționale

(balcanice, europene, mondiale)

 

aur

argint

bronz

aur

argint

bronz

Loc 4

Loc 5

Loc 6-8

atletism

1

 

 

 

 

 

 

 

 

judo

1

1

12

 

 

 

 

 

3

tenis

1

 

 

 

 

 

 

 

 

Total

3

1

12

 

 

 

 

 

3

 

Anul 2007

S-au remarcat: Carmen Ghilase (atletism – locul 3 Cupa Europei Milano, campioană balcanică), Ramona Enache (judo – locul 5  Cupa Mondială Praga).

Secția

Campionate Naționale și Cupa României

Competiții internaționale

(balcanice, europene, mondiale)

 

aur

argint

bronz

aur

argint

bronz

Loc 4

Loc 5

Loc 6-8

atletism

2

3

1

2

 

1

 

2

 

judo

 

1

9

 

 

1

 

1

 

Total

2

4

10

2

 

2

 

3

 

 

Anul 2006

Secția

Campionate Naționale și Cupa României

Competiții internaționale

(balcanice, europene, mondiale)

 

aur

argint

bronz

aur

argint

bronz

Loc 4

Loc 5

Loc 6-8

atletism

1

 

3

 

1

 

1

 

 

judo

 

 

3

1

 

 

 

 

2

Total

1

 

6

1

1

 

1

 

2